MSI Laptop Servisi tüm laptop modellerine uygun çözümleri uygulanmaktadır. Laptopların bazı kronik arızaları vardır. Kullanım koşullarının da etkilediği bu arızalar kullanıcının daha dikkatli kullanması ve servisimizin önerileri ile daha az görülebilmektedir.

Laptoplarda kullanıma bağlı en sık görülen arıza çeşitleri

  • Fan ve soğutma sistemi arızaları,
  • Menteşe arızaları
  • Ekran arızaları
  • BIOS güncelleme sorunları
  • Klavye arızaları

Servisimizde bulunan profesyonel araçlar ve uzman personelimizle beraber saydığımız laptop arızaları gibi diğer tüm bilgisayar arızalarına müdahale edebilmekteyiz. Kaliteli hizmet anlayışımız ve ekibimizin titizlikle yürüttüğü laptop tamiri süreçleri hakkında destek ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

MSI servis önerileri

MSI servis olarak 10 yıllık tecrübemizle beraber yukarıda saydığımız arızalardan nasıl korunabiliriz sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Bahsettiğimiz gibi sık görülen arızaların nedeni dış faktörler olabilir veya kullanıcı özensizliği olabilir. Bu nedenle genel önerilere dikkat ettiğiniz sürece bu tip arızalardan olabildiğince uzak kalmış olursunuz.

Fan ve soğutma arızaları için bilgisayarları mümkün olduğu kadar düz zeminlerde kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Bu sayede hava çıkışları fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilir.

Menteşe ve ekran arızaları için genel olarak neden fiziki bir temas sonucu oluşabilmektedir. Burada koruyucu ekran kullanmak ve bilgisayarın mümkün olduğunca fiziki temastan uzak tutmaya dikkat edilmelidir.

BIOS güncellemelerini eğer bilmiyorsanız bu işi uzman kişilere bırakmalısınız aksi takdirde çalışmayan donanımlarla karşılaşabilirsiniz.

Klavye arızaları için tuşların belirli bir basma ömrü vardır. Ancak tuşların basma ömrünün tükenmesi nadir görünen bir durumdur. En çok temas edilen bölge olarak klavyeyi fiziksel temasın dışında sıvı temaslarından uzak tutmak sorundan korunmanız için bir çözüm olacaktır.